Podręcznik użytkownika

Wskazówki dotyczące użytkowania mebli Ludwik Styl – produktu naturalnego
i ekologicznego

Zobacz jak powstają Twoje meble - Film


Jeśli chcą Państwo długo cieszyć się swoimi meblami, prosimy przyjąć kilka naszych podpowiedzi:

  1. meble wykonane z drewna mogą znieść wyższe temperatury w nowoczesnych mieszkaniach, jednakże powinny stać co najmniej 1 metr od źródła ciepła (kaloryfery, grzejniki elektryczne, itp.)
  2. wszelkie zabrudzenia powinny być natychmiast usuwane
  3. stawiając gorące, bardzo zimne lub wilgotne przedmioty na meblach, prosimy stosować podstawki w celu uniknięcia plam lub odkształceń
  4. do pisania itp. prosimy zawsze używać podkładów, aby na powierzchni nie powstały zarysowania
  5. meble powinny być ustawiane na poziomym podłożu, w przeciwnym razie ulegną odkształceniu, dostosowując się do nierówności podłoża

Konserwacja powierzchni lakierowanych
W tym celu polecamy naturalne pasty, wyprodukowane na bazie wosku, bezbarwne lub w kolorze Państwa mebli. Należy nanieść cienką warstwę pasty miękką szmatką, wzdłuż włókna drewna. Meble powinny być woskowane regularnie 3-4 razy do roku lub częściej, w zależności od intensywności ich użytkowania. Poprzez woskowanie powierzchnia drewna nie tylko jest zakonserwowana, ale także staje się piękniejsza.

Dotyczy wybarwień L1, L1NF, L2, L3, L3P, L4, L5, L6, L8, L9W, L12, LC12

UWAGA !!! W przypadku wybarwień L3S, L5S, L8M  obowiązuje bezwzględny zakaz stosowania past woskowych. W celu zabezpieczenia powierzchni można stosować, np. Pronto w mleczku.

Konserwacja powierzchni olejowanych
Drewno olejowane jest bardziej wrażliwe na zabrudzenia niż drewno lakierowane, dlatego też wymaga trochę większej ostrożności podczas użytkowania. Warstwa oleju jest cienka, dlatego po pewnym czasie zużyty olej może miejscowo wsiąkać w drewno. NIE JEST TO WADA i nie stanowi powodu do reklamacji! Olej powinien być ponownie nanoszony co 2-3 miesiące, aż do momentu, kiedy przestanie wsiąkać, w przeciwnym razie powierzchnia wygląda na niewykończoną. Prosimy przy tym uważać, aby olej rozprowadzić równomiernie, w przeciwnym razie powstają na powierzchni ciemniejsze punkty.

Dotyczy wybarwienia L9

Powierzchnie niewykańczane nie są w żaden sposób fabrycznie zabezpieczone przed zabrudzeniami.

Do konserwacji drewna polecamy pasty woskowe LIBERON oraz olej do drewna.

W przypadku powstania podczas użytkowania drobnych zadrapań, rys czy ubytków, polecamy pasty woskowe, które mogą pokryć drobne uszkodzenia. Przy większych odkształceniach drewna prosimy zwrócić się do fachowca lub do działu kontroli jakości w Ludwik Styl (numer telefonu oraz adres e-mail znajdziecie Państwo w zakładce KONTAKT).

Prosimy nie używać

  • ŻADNYCH środków konserwujących  lub czyszczących, które nie są dostosowane do drewna
  • ŻADNYCH środków w aerozolu

Meble w 100 % dębowe – produkt naturalny i ekologiczny

Przy wykańczaniu naturalnego materiału szlachetnego takiego jak drewno dębowe występuja również drobne nieregularności, różnice rysunku drewna, sęki, promienie rdzeniowe, przebarwienia lub mikrorysy, które podkreślają urodę tego produktu i nie stanowią uzasadnionego powodu do reklamacji
Przy wersji mebla z postarzeniami ważne jest, by wziąć pod uwagę fakt, iż w efekcie wykańczania ręcznego nie będą nigdy identyczne. Zasadniczo jednakże, im ciemniejsze wybarwienie, tym wyraźniejsze postarzenia.
Meble wystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych mogą po pewnym czasie zmienić swój pierwotny kolor. Również zbyt wysoka i długotrwała wilgotność lub przesuszone powietrze może negatywnie wpływać na drewno.